Markante bomen met een persoonlijk verhaal Maarn MaarsbergenMMN 40jaar kl

MMN bestaat in 2023 veertig jaar. In die veertig jaar zijn veel bomen gesneuveld en aangeplant.
In ons jubileumjaar geven we aandacht aan bomen met een persoonlijk verhaal in en rondom Maarn of Maarsbergen.

 18 april  MMN 40:Algemene Jaarvergadering + Lezing en beelden van Oud Valkenheide door Rien Pater    
 12 mei  MMN 40/bij de Buren :Luc Hoogenstein: op expeditie in de tuin  i.s.m. Boek en Koek,  
 18 mei  MMN 40: Dauwtrappen  
 19 mei  MMN/bij de Buren: zangvogels met Aat Schaftenaar  
 7 juni  MMN 40: Opening Ridderpad, kindernatuurpad, in het Sterrenbos bij de Buursteeg/sportvelden  
 23 juni  MMN 40/bij de Buren: Minifestival bij de Buren in de Dorpsmoestuin  
 1 juli  MMN 40/GoedVolk: Open Heuvelrugtuinenroute  in de gemeente Utrechtse Heuvelrug  
 8 september  MMN /bij de Buren: vleermuizen met Aat Schaftenaar  
 9 september  MMN 40/CHC: Open monumentendag met o.a. Tuindorp in beeld  
 21 september  MMN40/Filmhuis: Hou je deze avond vrij? Informatie volgt eind augustus.  
 30 september  MMN 40: Vooraankondiging lustrumfeest MMN met een interactieve lezing van Sterrin Smalbrugge  
     

Volg voor recente informatie onze website, facebook, en maandelijkse digitale nieuwsbrief MMNatuurlijk
Ontvangt u nog geen digitale nieuwsbrief? Kunt u zich hier aanmelden

Tussen Huis te Maarn en het grote heideveld staat deze bijzondere berk. Als je er langsloopt, valt hij niet erg op, want hij staat wat verder van het pad. Maar als je hem eenmaal hebt gezien, dan blijft deze boom je bij! Hij maakt een soort looping, alsof hij eerst niet echt de kracht had om omhoog te groeien. Na verloop van tijd vond de boom wel die kracht, want inmiddels reikt hij een aantal meter recht de lucht in. De (veer)kracht van de natuur!

Groetjes, Suzanne van der Horst

In de tv-serie 'BinnensteBuiten, van kro-ncrv, vertelt boswachter Joris Hellevoort het verhaal achter de markante bomen van Nederland.

U kunt de video bekijken via deze link:  https://binnenstebuiten.kro-ncrv.nl/buitenleven/video/de-beroemde-bomen-van-de-veluwezoom

Video in het kort
De eeuwenoude Acacia van Doorwerth, de omgevallen Duizendjarige Den en de mystieke Wodanseiken van Wolfheze. Boswachter Joris Hellevoort heeft een passie voor bomen. En voor de verhalen achter deze beroemde bomen.

Een lezing op 14 februari jl. door Joris Hellevoort

Ruim 40 deelnemers zijn tijdens deze lezing met de enthousiaste boswachter Joris Hellepoort op reis gegaan naar beroemde en markante bomen in Nederland en omgeving. Soms ziet de boom er echt niet meer mooi uit, maar heeft de boom een rijke geschiedenis. Kent u de Wodanseiken bij Wolfheze of de Adam en Eva bomen op landgoed Stoutenburg of de eenzame eik in Amerongen?

Bij deze beukenboom , (vroeger stonden er 3.)
Begin drosteeg appelvinklaan , heb ik rond 1960 mijn naam er in gezet, dit deden velen andere mensen ook.
Ik vermoed dat deze boom 200-250 jaar oud is.
Langs deze boom liep een zandpad, waar ik vroeger met paard en wagen over heen reed.

Groeten Henk van den heuvel

Het is de "ik-ben-bijna-thuis-boom".
Als ik van mijn werk weer naar huis fiets, kom ik langs heel veel bomen, maar bij deze bijna vergaande boom denk ik altijd: bijna in Maarn, bijna thuis.

Coriën Vughts

PS: vind de boom via Google Maps

Hier vlak bij ons huis op de Appelvinklaan staat een statige, oude beukenboom van honderden jaren oud. Als je aan het eind van de Appelvinklaan het bos inloopt, valt hij meteen op aan de linker kant. Wij noemen hem de Oude Knoestenboom.

... op landgoed Anderstein, aan het einde van de Appelvinklaan.

Hij (of zij) markeert de ingang naar het bosje achter de woonwijk van de Groenlinglaan. En is een favoriete speelplek én speelboom. Tot voor kort had hij twee laaghangende takken, een natuurlijke schommel/wipwap.
We hebben er verder geen speciaal verhaal over, maar zo’n oude boom heeft dat vast en zeker wel…

Groetjes Marijntje Gisbergen

Een rij stoere oude Amerikaanse Eiken op Valkenheide. tegenover de meest noordelijke vijver. Ooit onderdeel van één van de statige lanen op het Landgoed.

Ik woon hier al bijna 40 jaar en noem ze al die tijd al Jan, Piet, Joris en Corneel. Stoere bomen die er al rond 1912 zijn geplant. 

In het artikel over het opschonen van de kolken in Maarsbergen roept u op om een boomverhaal te delen van een boom in Maarn of Maarsbergen. Ik heb wel een leuk verhaal bij een boom in Maarn, de winterlinde op het Burg. Everwijn-Langeplein in Maarn.